Sprężarki śrubowe

Sprężarki śrubowe

Jesteśmy bezpośrednimi dystrybutorami firm Atmos i BOGE, produkujących kompresory śrubowe stacjonarne. Nasza oferta obejmuje wiele typów urządzeń, charakteryzujących się doskonałymi parametrami technicznymi i zastosowaniem najlepszych, innowacyjnych rozwiązań, wpływających na ich wydajność i żywotność, a także oszczędność energii. Wybór modeli o różnych właściwościach pozwoli na zdecydowanie się na optymalną opcję, która doskonale sprawdzi się w danych warunkach.

 

Linia

Moc

Wersje

Zdjęcie przykładowe

Seria kompaktowych sprężarek ATMOS Albert

3-22kW

Stałoobrotowe

Zmiennoobrotowe

PREMIUM

Sprężarki śrubowe ATMOS ALBERTNOWOŚĆ Atmos SMT

22-75kW

SMT (S/FD)

 Sprężarka SMT


Na życzenie klientów dostarczamy również sprężarki MARK ( grupa Atlas-Copco), które są dostępne w różnych opcjach parametrów technicznych. W razie pytań zapraszamy do kontaktu – nasi fachowcy odpowiedzą na wszystkie zagadnienia związane z tymi urządzeniami.

W naszym asortymencie znajdują się kompresory śrubowe, które posiadają zmienną wydajność, zależną od obrotów silnika elektrycznego wraz z falownikiem. Na wydajność sprężarki wpływa płynność regulacji obrotów silnika, która wiąże się także z ekonomicznością urządzenia. Pozwala ono na oszczędność aż do 33% energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnych urządzeń, jakie pracują w trybie praca/wybieg. Płynne regulowanie obrotów wiąże się także z zachowaniem w sieci ciśnienia na tym samym poziomie oraz dowolną ilość załączeń urządzenia. Rezygnacja z rozruchu tradycyjnego typu gwiazda/trójkąt pozwala na uniknięcie przeciążeń, jakie zwykle występowały przy tym systemie. Wpływa to niezwykle korzystnie na żywotność urządzenia i nie dopuszcza do nadmiernego poboru prądu, co pozwala również uniknąć kar nakładanych za przekroczenie przydziału mocy.